Verkoeling op hete zomerdagen: 5 tips

Met de zomer ineens in volle gang is het weer even omschakelen. Je slippers kunnen uit de kast, de zonnebrand moet standaard in de tas en de gordijnen gaan dicht om de warmte buiten te houden. Vind je het toch lastig om je draai te vinden tijdens warme zomerdagen? Wij denken graag met je mee en geven je daarom 5 tips om de strijd aan te gaan met de hitte. Bij VakantieVeilingen scoor je bovendien de meest uiteenlopende verkoelende producten die jou helpen je hoofd, huisdier en woning koel te houden.

Vrouw voor ventilator
Bekijk verkoelende veilingen

Tip 1: Pak je slaapkamer aan en voorkom plaknachten

Alles leuk en aardig met de zomer, maar slapen en hitte is nooit een lekkere combi. Je blijft draaien en zoeken naar koele plekjes, bent onrustig en slaapt met talloze onderbrekingen. Toch kun je écht iets doen om beter te slapen op zwoele zomernachten.

Zo kun je ten eerste je bed aanpakken. Er zijn matrastoppers, kussens en zomerdekbedden die warmte en vocht optimaal afvoeren en een verkoelende werking hebben. Zo kun je toch lekker de dekens over je heen trekken, maar blijft je bed aangenaam koel.

Man slaapt met hoofd in koelkast

Tip 2: Plaats een luchtkoeler of ventilator

Een briesje geeft verkoeling. En dat is wat je zoekt op hete dagen. Een luchtkoeler of aircooler vul je met een koelement en water. Hier wordt lucht langs geblazen die aangenaam koel aanvoelt en de temperatuur in de ruimte enkele graden laat dalen. Daarbij wordt de lucht ook iets vochtiger.

Een ventilator daarentegen blaast de lucht in de ruimte rond en zorgt voor een lekker briesje, maar verkoelt de lucht niet. Je kunt een klein model op je bureau zetten. Lekker tijdens het thuiswerken! Met een verrijdbare luchtkoeler maak je overdag de woonkamer en ’s nachts de slaapkamer stukken aangenamer.

Vrouw met ventilator in woonkamer

Tip 3: Zorg extra goed voor je huisdier

Wil je trouwe viervoeter liever languit op de plavuizen dan een rondje door het park? Ligt je kat op apegapen in de vensterbank? Logisch! Niet alleen mensen, maar ook dieren hebben last van de warmte. Zorg daarom extra goed voor je huisdier op hete zomerdagen.

Plaats bijvoorbeeld een zwembadje in de tuin, zorg voor extra drink- en schaduwplekken en leg een verkoelende mat neer. Deze koelt automatisch en zal de favoriete chillplek van je huisdier zijn. Met een hond is het daarnaast verstandig om korte wandelingetjes te maken, bij voorkeur in de ochtend en avond.

Hond met tuinslang in de zomer

Tip 4: Geef je tuin wat extra liefde

Door de zon en hitte drogen plantjes snel uit. Een beetje een open deur, maar geef je planten, bloemen en gras voldoende water. Is het erg heet, dan moet je dit elke avond zeker even doen. Hiervoor gebruik je een uitrekbare tuinslang die je na gebruik compact weer opbergt of bevestig je een wandhaspel met tuinslang aan de muur. Deze pak je er zó bij. Handig!

Door regelmatig voldoende te sproeien houd je je tuin mooi groen, blijven je bloemen prachtig bloeien en verzeker jij je van een lekkere plek om buiten te zitten. Niets lekkerder dan na een hete dag de avond door te brengen in de tuin met een goed boek of het gezelschap van vrienden en een tafel vol hapjes en drankjes… De zomer moet je uiteraard wel vieren.

Kind sproeit tuin in zomer

Tip 5: Zoek het water op!

Warmte en water gaan hand in hand. Niet voor niets stromen de stranden en plassen vol zodra de zon tevoorschijn komt in Nederland. Trek er op een warme dag dus lekker op uit en geniet van de verkoelende werking van water. Vul je koelrugtas met eten en drinken, neem zonnebrand en handdoeken mee én gooi een opblaasbare sup of boot achterin de auto. Heerlijk om het water op te gaan en er zo nu en dan in te plonzen…

Vrouw op sup tijdens een zomeravond

Met korting alles om de zomer door te komen

Tips genoeg, nietwaar? Gelukkig vind je bij VakantieVeilingen de beste spullen om het hoofd koel te houden deze zomer. En het leuke is: bij ons bepaal je altijd zelf de prijs en zo betaal je nooit te veel. Dus, haast je snel naar onze verkoeling veilingen, plaats een scherp bod en win. Fijne zomer!

      Bekijk verkoelende veilingen